Yardım

Yardım

 • Elektronik Sigara Nedir?


Elektronik Sigara, dumansız, buharlaştırıcı bir cihazdır. Hava sensörü, sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bunu algılar ve entegre devreye bildirir. Devre derhal gücü açar ve cihazın “atomizer” adı verilen bölümündeki yüksek frekanslı titreştirici kısmı devreye sokar. Bu kısımda bulunan tugsten – wolfram teli derhal ısınır ve temas halindeki alkaloit sıvısını yüksek frekanslı pompa ultrasonik bir titreşim oluşturarak partikülleri 1 mikron boyutunda olan bir tür soğuk duman benzeri buhar yaratır. Oluşan soğuk buhar, çekilmekte olan hava ile birleşir ve kartuş aracılığı ile dışarıya çıkarılır. Kartuşun içindeki sıvı bitki özlü içeriğe sahiptir, verdigi etki olarak normal sigaralardan farklı olmamakla beraber sigarayı kullanana ferahlık verir ve sigara içme isteğini tatmin eder ve böylece onlara mutlu ve dinlenmiş olarak sigara bırakma yolunu da açar. Kartuşun içindeki alkoloit sıvısı etanol, su, tütün çiçeği, esans, nikotin’den oluşmaktadır. istenildiğinde nikotinsiz olarak da kullanılır. Cihaz tütün mamüllerinde bulunan kanserojen maddeleri ihtiva etmez. Verdiği etki olarak normal sigaralardan farklı olmamakla birlikte, sigara markası degiştirmiş izlenimi uyandırabilir. İçerisindeki kartuşlar, nikotin seviyesine göre sınıflandırılmıştır. Sigara kullanım oranına göre belirlenen seviyeden başlanıp, sıfır nikotine doğru azaltarak kullanılan kartuşlar sayesinde vücut sıgara bağımlılıgından kurtulur. Ve istenirse sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığına sıfır zararla devam edilebilir. 

 • E-Sigara Tanıtımı

E-Sigara ileri teknoloji ile çok kaliteli malzemelerden üretilmiştir. E-sigara üç ana parçadan oluşur; Pil, Atamizör ve Kartuş

 • Ağızlık ve Kartuş

E-sigara’nın uç kısmında ki bu bölüm değiştirilebilmektedir. Bu kısımda tütün alkaloiti katılmış bir kartuş bulunmaktadır. İnsan sağlığına zararlı katran ve kanserojen maddeler içermez. E-sigara’dan her nefes çekişinizde, sigarayı bırakmaktan dolayı ihtiyaç duyacağınız nikotini ve esansı sağlar. Kartuş özel olarak üretilmiş tütün alkaloitini barındırır. E-sigara’yı kullandıkça kartuş bir süre sonra biter ve yenisi ile değiştirmek gerekir. Bir kartuşun ömrü 2-3 paket sigaraya denk gelir. Bu kartuşların değişik miktarda nikotin ihtiva edenleri mevcuttur. Yüksek seviye nikotin (26mg.), orta seviye nikotin (16mg.), düşük seviye nikotin ve sıfır nikotin (0 mg.). Her kullanıcı kendine uygun kartuşu seçebilir. Sigarayı bırakmak isteyenler yüksek seviyeli kartuştan başlayıp, sıfır nikotinli kartuşa kadar düşmelidirler. Sıfır nikotinli kartuşa düştükten sonra, diğer tiryakilik alışkanlıklarından da tamamen kurtulmak için e-sigaraya bir süre daha devam etmeleri çok faydalı olur.

 • Atomizasyon odası ve mikro çip bölümü

Çekilen her nefes de e-sigara aktif hale geçer ve atomizasyon odasında ki mikro çip sayesinde çalışan yüksek frekanslı ultra sonik pompa, soğuk duman benzeri buhar oluşturur. Çektiğiniz nefesle oluşan buhar, kartuştan geçerken tütün alkaloiti moleküllerini üzerine hapsederek size getirir. Aynı zamanda oluşan buhar, size sigaranın duman ve tokluk hissini verir.

 • Lityum iyon pil ve LED ışık

Li-iyon pil cep telefonlarında kullanılan piller gibi ileri teknoloji ile üretilmiştir. Bu sayede pil kullanılmadığı zaman şarjını kaybetmez ve nikel pillerden daha uzun süre kullanılabilir. Bu pil e-sigara birlikte gelen orijinal şarj cihazı ile şarj edilebilir. Pilin ucunda ki LED ışık e-sigaradan her nefes çektiğinizde, aynı sigaranın ucunda ki ateş gibi yavaş yavaş yanar ve söner. Böylece sigara ateşini simüle eder. Bu ışık aynı zaman da pilin şarj durumunu gösterir. Kendi kendine yanıp sönerse pilin tekrar şarj edilmesi gerektiğini belirtir. E-sigara, paslanmaz çelik gövde, atomizasyon odacığı, lityum iyon pil yuvası, mikro elektronik devre ve yüksek duyarlıktaki bir reseptörden oluşur. Cihazın ucunda, çalışırken yanan bir gösterge ışığı vardır.

 • Alkolit sıvısı kartuşu

Ağızlık ve sıvı saklama kabından oluşur.

 • Sıvı saklama kabı

Atomize edilmeye hazır, tütün alkaloiti katılmış bir sıvı içerir. İnsan sağlığına zararlı katran ya da kanserojen maddeler içermez. Ağızlık her kartuş için bir kez kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Mikro elektronik devre içerisinde bulunan yüksek frekanslı pompa ultrasonik bir titreşim oluşturarak partikülleri 1 mikron boyutunda olan bir tür soğuk duman benzeri buhar yaratır. Bu duman kartuş kapsülündeki sıvıyı kendi molekülleri üzerine hapsederek dışarıya çıkarır.

 • E-Sigara kullanımı

E-Sigaranın kurulumu ve kullanımı oldukça basittir: Atomizor ve pili çevirerek birleştirin, kartuşunuza taşmayacak miktarda likiti doldurun ve atomizöre de 2 damla likiti ıslatma amaçlı döküp, kartuşunuzu atomizöre takın. Şimdi e-sigaranızı kullanmaya hazırsınız. Elektronik Sigaradan içinize nefes çektiğinizde elektronik devre otomatik olarak çalışmaya başlar; başlıktaki ışık normal sigara içiyormuşsunuz gibi kırmızılaşır. İçinize nefez çekmeyi bıraktığınızda elektronik devre otomatik olarak durur ve başlıktaki kırmızı ışık da söner. Eğer başlıktaki ışık mavi renk yanmaya başlarsa bilin ki pili şarj etme zamanınız gelmiş demektir. Pili şarj etme için çevirerek şarj aletine takın. Gösterge ışığının kırmızıdan yeşile dönmesi pilinizin tamamen şarj edildiğini gösterir. Size gönderdiğimiz ürün kendiliğinden full şarjlı olarak teslim edilir, ilk şarjı sonuna kadar tükettikten sonra düzenli kullanımda şarj etme süresi 2-3 saat olmalıdır. Şarj aleti 100-240V, 50/60Hz’de normal voltajla çalışır. Kartuşların hepsi yeniden doldurulabilir şekilde üretilmiştir. Zevkinize göre seçtiğiniz aromalı likitler ile doldurulup kullanılabilir. Günde bir paket sigara kullanan bir kişi icin ortalama ayda 1,5 adet(15 ml) likit tüketimi yeterli olmaktadır.


 • İlk kullanım bilgisi:
 1. Yeni kartuş açılır ve içindeki pamuk likit ile tamamen emdirilip atomizöre takılır.
 2. Atomizöre 2 damla likit damlatılır.
 3. Pil ve atomizör iyice birleşene kadar çevirilerek monte edilir.
 4. Düğmeye basılı tutularak 3 saniye süresince nefes çekilir.
 5. Düğme serbest bırakılır ve nefes dışarı verilir

 • Genel kullanım bilgisi:
 1. Atomizörlerin 2-3 damla likit ile beslenip, kuru kullanılmamasına dikkat edilmedilir.
 2. Kartuşlara doldurulan likitin kapasite sınırlarını aşmaması gerekir.
 3. Piller tamamen boşalmadıkça şarj edilmemelidir.
 4. Pil ve atomizör birleşim noktalarında toz, kir veya likit var ise silinip, temiz tutulmaldır.
 5. Arka arkaya çok sert ve seri şekilde nefes çekimi yapılırsa atomizör ısınacağından, olası ısınma sonrası atomizör dinlendirilmelidir.
 6. Ego taşıma sırasında, Ego taşıma çantası yok ise taşınan yerde Ego düğmesinin basılı kalmayacak şekilde yerleştirilmesine dikkat edilmelidir.


 


 • Neden Elektronik Sigara?

1- Elektronik sigarayla sadece vücudunuzun nikotin ihtiyacını karşılar diğer bütün zararlı yan etkilerden etkilenmezsiniz.

2- E-sigara sağlığa zararsız, %100 gerçekçi bir sigara simülatörüdür. Şu anda kullandığınız sigaranın her şeyini taklit eder.

3- Hiçbir şekilde koku, duman, katran, kül bırakmadan rahatlıkla her yerde kullanabileceğiniz bir üründür.

4- Nikotin ve Aroma içerir. Kanserojen maddeler bulundurmaz. Nikotinsiz likitleri bulunur.

5- İki gün içinde akciğerlerinizde ve vücudunuzda daha fazla oksijen dolaştığını fark edeceksiniz.

6- Normal sigara aylık kullanımında edilen masrafın(ortalama 250tl) sadece %10u(ortalama 25tl) masraf edilir.

7- Kapalı alanlarda (ev, araba, iş yerleri vs.) rahatsızlık vermeden kullanılabilir.


 • Elektronik sigara ve normal sigara arasındaki bazı farklar

- Normal sigarada bulunan insan vücudu için zararlı kanserojen maddeleri içermez .

- Duman üretmediği için karbon monoksit gibi 4000 e yakın kimyasal içerikli ve zararlı maddeleri etrafa vermez.

- Etraftakiler ve çevre için tamamıyla zararsızdır. Pasif içiciler için bir tehlike yaratmaz

- Yangın çıkarma tehlikesi yoktur. Sigara içilmesi yasak yerlerin çoğunda kullanılabilir. 


 • Sıkça Sorulan Sorular


Elektronik Sigara ile sigarayı nasıl bırakabilirim ?

Başlangıç olarak yüksek seviyede nikotin likidi ile başlayıp 1 ay sorasında düşük nikotinli likidlere geçersiniz ve 2. ayın sonunda ise nikotinsiz likit alıp, bir hafta kullandığınızda sigaradan tamamen kurtulmuş olursunuz.

E-Likit dolum sıvısı nedir ?

Aromalı elektronik sigara kartuşları doldurum sıvısıdır. Elektronik sigaranızı ekonomik ve en rahat şekilde kullanmanızı sağlar.


Neden yetersiz duman verimi alıyorum

Pilinizin bitik olmadığını kontrol edin.

Direkt atomizöre 2 damla likit dökün ve yeniden deneyin.

Yukarıda belirtilenleri uyguladıktan sonra düşük duman seviyesi devam ediyor ise atomizörünüzün ömrü tükenmiş demektir ve yeni atomizör veya kartomizör almanız gerekir.


Kartuşum neden sıvı akıtıyor

Kartuşunuzun kapasitesinden fazla likit dökmediğinizden emin olun ve elektronik sigaranızı kullanırken, dudak seviyesinin altına doğru hiza verin.

 

0,11,16 ve 24 mg dışında farklı seviyede E-Likitlere sahip olabilirmiyim

Evet, 0mg (nikotinsiz) E-Likitlerimiz ile nikotinli E-Likitleri birleştirerek farklı seviyede kullanabilirsiniz.

Örn: 0mg E-Likitinizden 1 damla ve 16mg E-Likitinizden 1 damla atomizörünüze veya kartuşunuza damlatarak 8mg seviye olarak kullanabilirsiniz.

 

Atomizerim neden ısınıyor

Elektronik sigaralardan arka arkaya sertçe ve uzun nefes çekilirse veya atomizörler kuru kullanılırsa bu durum oluşabilir. Isınmış olan atomizörünüzü 1 dakika dinlendirin ve yeniden kullanmaya başlayın.


Ön Led ışık veya düğme ışığı neden yanıp sönme yapıyor

Bu durum ile karşılaşıldığında ya piliniz bitmiştir yada arka arkaya normal kullanımdan fazla nefes çekildiğinden elektronik sigaranız ortalama 1 dakika dinlendirilmesi gerektiğini uyarıyor demektir.


Neden boş pilim şarj başlangıcında dolu uyarısı(yeşil ışık) veriyor

Boş pilinizi sarj aparatına taktığınızda, sarj aparatiniz dolu pil uyarısı veriyorsa, pil ile sarj aparatı birleşim noktalarına kir, toz veya likit bulaşmıştır. Bu durumda hem pil hem de sarj aparatının birleşim noktalarını temizledikten sonra tekrar deneyin.


Elektronik sigaramdan genel zamanlı verim alabilmem için nasıl kullanmalıyım

Bknz. Genel kullanım bilgisi


Elektronik sigarayı kimler kullanmamalı

18 Yaşında küçük olanlar. Normalde sigara kullanmayan kişiler. Nikotine veya ürünün içeriğinde bulunan benzeri maddelere karşı alerjisi olanlar. Hamile ve loğusa döneminde olan kadınlar. Kalp, damar hastaları


 • Gerçek sigaranın zararları

Sigaranın, vücudun çeşitli organlarında yaptığı tahribat ve kanserin yanında cilt sağlığı ve güzelliğinize de zararları vardır. İşte sigaranın zararları:

 • Ağız kokusu yapar, diş ve diş eti hastalıklarına yol açar.
 • Dudak, yanak ve gırtlak kanserine neden olur. Hatta sigarayı yakmadan dudağında taşıyan yada tütün çiğneyenlerde de ağız için kanserleri görülür.
 • Dilde, tat alma duyusunda bozulmalar olur.
 • Beyin hücrelerinin ölümüne yol açar. Öğrenme bozuklukları, hafıza zayıflığı ve erken bunama görülür.
 • Göz merceğinin saydamlığının azalmasına yani katarakta sebep olur.
 • Cildin yapısının bozulmasına neden olur. Leke ve kırışıklık oluşur. Selülitlere sebep olur.
 • Burunda koku alma duyusu azalır.
 • Sinüzit, farenjit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu hastalıklarına yol açar.
 • Damar sertliğini hızlandırır. Beyin ve kalpte damar tıkanıklığına neden olur. Kalp krizi ve tansiyon yükselmesi görülür.
 • Erkeklerde iktidarsızlığın başlıca sebeplerindendir. Ayrıca mesane kanserinin önemli nedenlerindendir.
 • Akciğerlerde çeşitli hasarlara, astım ve kronik bronşit gibi hastalıklara neden olur. Bronşlarda ve akciğerlerde birçok çeşit kanserin oluşmasına neden olur.
 • Gastrit, ülser ve reflü hastalığına sebep olur. Mide ve yemek borusu kanserine yol açar.
 • Gebelikte tüketilen sigara düşük doğumlara ve bebekte gelişme geriliğine neden olur.
 • Erken menopoz ve rahim kanserinin sebebidir.
 • Parmaklarda sararmaya ve tırnaklarda zayıflamaya yol açar.
 • Kemik erimesine neden olur.
 • Burger hastalığına sebep olur. Bu hastalık, el ve ayaklardan başlayarak tıkanıklığa yol açar ve uzuvların kesilmesi gerekir.
 • Vücutta yorgunluk, uykusuzluk hali, stres, gerilim, performansta düşme ve reflekslerde azalma görülür.
 • Pankreas kanseri riski artar.
 • Hastalık, yara ve ameliyat tedavileri uzun sürer.
 • Kullanılan ilaçları etkisizleştirebilir.
 • Bütçenize yük olur, çevre kirliliğine yol açar, yangınların en önemli sebeplerindendir.
 • Çocuklarınız kanseri önleyen genlerden yoksun hayata gelir.
 • Hamilelerde %10-15 eksik kiloda doğuma ve bebek zeka eksikliğiyle doğar.
 • Çevrenizdekileri de bu zararları verirsiniz. Çocuğunuzun sigaraya başlama oranı daha fazladır.


 

Submit Your Site To The Web's Top 50 Search Engines for Free! toplist
backlink - maç - şiir - rüya tabirleri - skype download - chat - firuze - tubidy müzik - islami sohbet - chat rulet - web tasarım firması - notebook tamiri - epilasyon dünyası - güzel sözler - yaşam - urla haber - dini sohbet - skype indir - chat ruleti - ingilizce konular - sohbet - chat - sohbet odaları - dizi oyuncuları - sohbet - chat odaları - çelikhan tütünü - bizim mekan - elektrik faturası ödeme - adıyaman kervansaray kahvesi